Tova has logged 87 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Edit this entry  
20
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
11/8/16

11/8/16

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
One of Us

One of Us

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Una

Una

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Menashe

Menashe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Loving Leah

Loving Leah

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Edit this entry  
18
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Edit this entry