ryan has logged 379 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
Read the review Edit this entry  
30
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spot

The Spot

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Science Crazed

Science Crazed

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars, Lego - Clone Trooper Orchestra

Star Wars, Lego - Clone Trooper Orchestra

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Getting Stronger Every Day

Getting Stronger Every Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eyetoon

Eyetoon

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Togo

Togo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boss Nigger

Boss Nigger

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cobra Verde

Cobra Verde

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Snow Globe Fantasy

Snow Globe Fantasy

×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Shadows of Forgotten Ancestors

Shadows of Forgotten Ancestors

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pola X

Pola X

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Ben 7: The Haunted Highway

Bad Ben 7: The Haunted Highway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Landscape Suicide

Landscape Suicide

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dog Park

Dog Park

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After

After

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alone for Christmas

Alone for Christmas

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
log 0

log 0

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Water and Power

Water and Power

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gospel According to Matthew

The Gospel According to Matthew

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantasy

Fantasy

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fun with Computers

Fun with Computers

2004
×
★★
Read the review Edit this entry