ryan has logged 45 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Six Children and One Grandfather

Six Children and One Grandfather

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Secret Lives of Dorks

The Secret Lives of Dorks

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Giuseppe Makes a Movie

Giuseppe Makes a Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slaughtered Vomit Dolls

Slaughtered Vomit Dolls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
HottieBoombaLottie

HottieBoombaLottie

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Who Killed Nelson Nutmeg?

Who Killed Nelson Nutmeg?

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Road Less Traveled

Road Less Traveled

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Go

Mr. Go

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mrs. Ashboro's Cat

Mrs. Ashboro's Cat

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Cecil

Cecil

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Country Crush

Country Crush

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Encino Man

Encino Man

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sunshine Barry & the Disco Worms

Sunshine Barry & the Disco Worms

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Lil' Pimp

Lil' Pimp

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Perfumed Nightmare

Perfumed Nightmare

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rampage

Rampage

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Holds Barred

No Holds Barred

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bear Force One

Bear Force One

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Postal

Postal

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Factory of Paranormal

Factory of Paranormal

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Heart of Glass

Heart of Glass

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wild Hogs

Wild Hogs

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Poison Rose

The Poison Rose

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry