Sort by

ryan has logged 310 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holy Flame of the Martial World

Holy Flame of the Martial World

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hammerhead

Hammerhead

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Switching - Goodbye Me

Switching - Goodbye Me

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Nimic

Nimic

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Skyman

Skyman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★½
Edit this entry  
01
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Deadly Lessons

Deadly Lessons

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
American Ninja

American Ninja

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
★★
Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Julia

Julia

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Trump vs the Illuminati

Trump vs the Illuminati

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
For the Plasma

For the Plasma

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
From Puppets to Pixels: Digital Characters in 'Episode II'

From Puppets to Pixels: Digital Characters in 'Episode II'

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Turning

The Turning

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry