Sort by

ryan has logged 26 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Future

The Future

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Edit this entry  
14
1:42.08

1:42.08

1966
×
★★½
Edit this entry  
14
anyone lived in a pretty [how] town

anyone lived in a pretty [how] town

1967
×
★★★
Edit this entry  
14
Herbie

Herbie

1966
×
★★½
Edit this entry  
14
Look at Life

Look at Life

1965
×
★★★
Edit this entry  
14
Freiheit

Freiheit

1966
×
★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
1857 (Fool's Gold)

1857 (Fool's Gold)

1981
×
★★
Edit this entry  
10
The Art of Worldly Wisdom

The Art of Worldly Wisdom

1979
×
★★★
Edit this entry  
10
Breath/Light/Birth

Breath/Light/Birth

1978
×
★★½
Edit this entry  
09
Eye Myth

Eye Myth

1977
×
★★★
Edit this entry  
08
Nothing

Nothing

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Table

Table

1976
×
★★½
Edit this entry  
08
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Seasons...

Seasons...

2002
×
★★½
Edit this entry  
07
Porch Glider

Porch Glider

1970
×
★★★
Edit this entry  
05
Before I Go

Before I Go

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry