Thomas Page has logged 465 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Edit this entry  
18
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Louis Theroux: Dark States

Louis Theroux: Dark States

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Edit this entry  
10
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry