Thomas Page has logged 42 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You, Me and Dupree

You, Me and Dupree

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vacation

Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twins

Twins

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★
Edit this entry  
04
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Flubber

Flubber

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Trick

Trick

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry