• Canterbury Glass

  • The Northman

  • The Batman

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • Dune

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • The Art of Political Murder

  • Audrey

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Flashback

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Weight of Gold

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

  • Inheritance

    ★★

  • The Last Dance

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

  • The Hunt

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Midway

    ★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Judy

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★