tparty has logged 195 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
Read prior review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
Read prior review Edit this entry  
25
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Canterbury Glass

Canterbury Glass

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Read prior review Edit this entry  
26
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
Read prior review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Edit this entry  
31
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★½
Edit this entry  
28
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
18
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read prior review Edit this entry  
13
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry