tparty has logged 27 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
King Lear

King Lear

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Stuart: A Life Backwards

Stuart: A Life Backwards

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Monkeys

Monkeys

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
The Gift

The Gift

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

×
Read the review Edit this entry  
12
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
The Invitation

The Invitation

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lawless

Lawless

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Places

Dark Places

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★½
Edit this entry  
05
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry