• Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Under Wraps

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Julia

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★½

  • Queenpins

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • Jacinta

    ★★★½

  • Zola

    ★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★