Trace has logged 33 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Den

The Den

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Pokémon the Movie: Volcanion and the Mechanical Marvel

Pokémon the Movie: Volcanion and the Mechanical Marvel

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaked

Freaked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dahmer

Dahmer

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear, Inc.

Fear, Inc.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Samuel’s Travels

Samuel’s Travels

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcism of God

The Exorcism of God

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Zalava

Zalava

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon the Movie: Hoopa and the Clash of Ages

Pokémon the Movie: Hoopa and the Clash of Ages

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sweetie, You Won't Believe It

Sweetie, You Won't Believe It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Saloum

Saloum

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bloody Oranges

Bloody Oranges

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry