Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Suzume

Suzume

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lake

The Lake

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
65

65

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Siren

Siren

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Kids vs. Aliens

Kids vs. Aliens

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
An Inconvenient Love

An Inconvenient Love

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Swallowed

Swallowed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
EO

EO

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ten Little Mistresses

Ten Little Mistresses

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Attachment

Attachment

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Film Show

Last Film Show

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sssshhh...

Sssshhh...

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry