Sort by

trainwrecktim has logged 384 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Edit this entry  
06
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Horror Noire

Horror Noire

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Howling Village

Howling Village

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry