Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Johnny Test's Ultimate Meatloaf Quest

Johnny Test's Ultimate Meatloaf Quest

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joe List: This Year's Material

Joe List: This Year's Material

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
Read the review Edit this entry  
22
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Making of the Lion King

The Making of the Lion King

1994
×
Edit this entry  
13
Your Love Makes Me Moist

Your Love Makes Me Moist

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Belle

Belle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★½
Edit this entry  
02
Monster

Monster

2005
×
Edit this entry  
02
The Lift

The Lift

1972
×
Edit this entry  
29
The Ice Age Adventures of Buck Wild

The Ice Age Adventures of Buck Wild

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Passionless Moments

Passionless Moments

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
Everybody Dies in 90 Seconds

Everybody Dies in 90 Seconds

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ballet Mécanique

Ballet Mécanique

1924
×
Read the review Edit this entry  
21
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
Read the review Edit this entry  
21
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Track Stars.: The Unseen Heroes of Movie Sound

Track Stars.: The Unseen Heroes of Movie Sound

1979
×
Edit this entry  
18
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Violet Evergarden: The Day You Will Understand

Violet Evergarden: The Day You Will Understand "Love" Will Surely Come

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Violet Evergarden

Violet Evergarden

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
SSSS.GRIDMAN

SSSS.GRIDMAN

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
08
VGHS: The Movie

VGHS: The Movie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry