Sort by

Blake ☮️ has logged 36 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vivarium

Vivarium

2019
×
Edit this entry  
29
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boys

Boys

2014
×
Edit this entry  
24
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Been So Long

Been So Long

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
50/50

50/50

2011
×
Edit this entry  
17
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★½
Edit this entry  
10
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Low Tide

Low Tide

2019
×
Edit this entry  
07
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry