Sort by

Blake ☮️ has logged 45 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
Edit this entry  
22
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
16
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
14
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
Edit this entry  
09
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Edit this entry  
08
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Neighbors

Neighbors

2014
×
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Life

Life

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Creep 2

Creep 2

2017
×
Edit this entry  
03
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Edit this entry  
02
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Edit this entry  
02
Brick

Brick

2005
×
Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry