• Don't Look Up

    ★★★½

  • Love Hard

  • No Time to Die

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★½

  • North Hollywood

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Call

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Swordsman

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • MOTHER

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • The Tunnel

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Last Right

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • 3022

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Boys vs. Girls

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Tall Girl

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★★