tasha has logged 18 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Goddess

The Goddess

1934
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Scar of Shame

The Scar of Shame

1929
×
Edit this entry  
20
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Limite

Limite

1931
×
Edit this entry  
13
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
10
1408

1408

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Evil

Evil

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Choke

Choke

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry