• Lightyear

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Under the Banner of Heaven

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Moonfall

    ★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Antlers

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Belle

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Loki

    ★★

  • Ultrasound

    ★★★★½