Sort by

Travis has logged 35 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Edit this entry  
11
The Judge

The Judge

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Edit this entry  
09
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Edit this entry  
05
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
05
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
Read the review Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★
Read the review Edit this entry