• A White, White Day

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Song Without a Name

    ★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • A Brother’s Love

    ★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • One Day in the Life of Noah Piugattuk

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Martha: A Picture Story

    ★★★½

  • Noah Land

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Another Child

    ★★★½

  • Birthday

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Human Nature

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Cherry Blossoms & Demons

    ★½

  • Mirante

    ★★★

  • Talking About Trees

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • Stitches

    ★★½

  • Driveways

    ★★★½

  • Mr. Jones

    ★★½

  • Synonyms

    ★★★

  • Who You Think I Am

    ★★★½

  • The Last to See Them

    ★★★½

  • Bait

    ★★½

  • Ham on Rye

    ★★½

  • System Crasher

    ★★★★

  • Light of My Life

    ★★★

  • Fourteen

    ★★★½

  • The Day After I'm Gone

    ★★★½

  • Belonging

    ★★★½

  • Castle of Dreams

    ★★★½

  • The Mustang

    ★★½

  • Honeyland

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Dolce Fine Giornata

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½

  • One Child Nation

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★½

  • Queen of Hearts

    ★★★

  • Midnight Family

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • Divine Love

    ★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Throat Singing in Kangirsuk

    ★★★

  • Give Me Liberty

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Those Who Remained

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • By the Grace of God

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Tehran: City of Love

    ★★½

  • Every Day a Good Day

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½