• Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Owe Joe

  • The Northman

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Day of Rage: How Trump Supporters Took the U.S. Capitol

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Phenomenon

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★½

  • Nexus

  • The Way Back

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Beach House: Live at Kings Theatre

    ★★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

  • Us

    ★★★½