travis has logged 21 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Magician

The Magician

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fog

The Fog

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry