travis has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★
Edit this entry  
19
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Felt Like a Kiss

It Felt Like a Kiss

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chappie

Chappie

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blade

Blade

1998
×
★★
Edit this entry  
31
Strike

Strike

1925
×
★★★½
Edit this entry  
29
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Contact

Contact

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moby Dick

Moby Dick

1956
×
★★★
Edit this entry  
13
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry