travis has logged 23 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silent Light

Silent Light

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry