• Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Stray

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Kiss Kiss Bang Bang

    ★★★★★

  • 28 Days Later

    ★★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • Black Hawk Down

    ★★★★

  • Training Day

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★★

  • As Good as It Gets

    ★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Twelve Monkeys

    ★★★★★

  • Falling Down

    ★★★★★

  • Boyz n the Hood

    ★★★★

  • Misery

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★★

  • Platoon

    ★★★★★

  • Amadeus

    ★★★★

  • Airplane!

    ★★★★★

  • The Blues Brothers

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • The Graduate

    ★★★½