Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry