• Scream

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Black Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Secret Obsession

    ★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Greta

    ★★★

  • The Predator

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Destroyer

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★