Travis has logged 52 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★½
Read the review Edit this entry