RSS feed for Travis

Travis has logged 382 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Winter of Our Dreams

Winter of Our Dreams

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Life After the Oasis

Life After the Oasis

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Oasis

The Oasis

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Edit this entry  
19
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
18
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Furies

The Furies

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Escape and Evasion

Escape and Evasion

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
Babylon A.D.

Babylon A.D.

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Edit this entry  
08
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★½
Edit this entry  
07
Slice

Slice

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry