Sort by

tyler, has logged 256 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Money Plane

Money Plane

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Shame

Shame

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brother Orchid

Brother Orchid

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I-94

I-94

1974
×
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Faces

Faces

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry