zee has logged 38 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Smashing Pumpkins: Vieuphoria

The Smashing Pumpkins: Vieuphoria

1994
×
★★★½
Edit this entry  
29
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Came Together

They Came Together

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
Read the review Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Edit this entry