Sort by

zee has logged 142 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Edit this entry  
20
Peppermint

Peppermint

2018
×
Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
29
Beirut

Beirut

2018
×
★½
Edit this entry  
29
The Howling

The Howling

1981
×
Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Bewitched

Bewitched

2005
×
★½
Edit this entry  
16
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
Edit this entry  
11
Brave

Brave

2012
×
Edit this entry  
09
Maniac

Maniac

2018
×
Edit this entry  
09
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Like a Dragon

Like a Dragon

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Edit this entry  
23
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read prior review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
Edit this entry  
16
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Still Walking

Still Walking

2008
×
Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sweetgrass

Sweetgrass

2009
×
Edit this entry  
07
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★
Edit this entry  
06
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
Edit this entry  
03
Forest of Bliss

Forest of Bliss

1986
×
Edit this entry  
03
Manakamana

Manakamana

2013
×
Edit this entry  
02
Kate Can’t Swim

Kate Can’t Swim

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Obit

Obit

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
Edit this entry