Trevor has logged 65 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombie Tidal Wave

Zombie Tidal Wave

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shaft

Shaft

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Return of Sister Street Fighter

The Return of Sister Street Fighter

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sister Street Fighter

Sister Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry