• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • The Middle Man

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Silent Land

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • The Starling

    ★★

  • Huda's Salon

    ★★★½

  • Inexorable

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Jolt

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Lady Buds

    ★★★

  • The Story Won't Die

    ★★★½

  • Apart

    ★★★

  • Dead Man's Switch: A Crypto Mystery

    ★★★★

  • Acts of Love

    ★★

  • A.rtificial I.mmortality

    ★★★½

  • Dynasty Warriors

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • A Sexplanation

    ★★★★½

  • Fruits of Labor

    ★★★½

  • Boy Meets Boy

    ★★★

  • Yes I Am: The Ric Weiland Story

    ★★★½

  • How to Fix Radios

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • International Dawn Chorus Day

    ★★★½

  • The Man with the Answers

    ★★★★

  • The Yin Yang Master

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Knocking

    ★★½

  • Playing with Sharks

    ★★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Soul

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • What Lies Below

    ★★½

  • It's Just in My Head

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • One Second

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★