Trevor has logged 555 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Night Is Too Long

No Night Is Too Long

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amulet

Amulet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night School

Night School

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Neon Boys

Neon Boys

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Meet Up

Meet Up

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Owners

The Owners

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Horse Thieves. Roads of Time

The Horse Thieves. Roads of Time

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry