Trevor has logged 79 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Circus Person

Circus Person

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Cru

Cru

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
No More Wings

No More Wings

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
When I Write It

When I Write It

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
iHuman

iHuman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Year I Lost My Mind

The Year I Lost My Mind

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toto

Toto

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Light Side

The Light Side

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Egg

Egg

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Passenger

The Passenger

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
White Echo

White Echo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Between Here & Now

Between Here & Now

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Distance Between Us and the Sky

The Distance Between Us and the Sky

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
And Then the Bear

And Then the Bear

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marooned

Marooned

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bilby

Bilby

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bird Karma

Bird Karma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
There's No Place Like This Place, Anyplace

There's No Place Like This Place, Anyplace

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lúbtha

Lúbtha

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
15 Years

15 Years

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sailor Moon R: The Movie

Sailor Moon R: The Movie

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Just Friends

Just Friends

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Demon

Demon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Helsinki Mansplaining Massacre

Helsinki Mansplaining Massacre

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Swimsuit Issue

The Swimsuit Issue

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Are Thr3e

We Are Thr3e

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Signal

The Signal

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Label Me

Label Me

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry