trey has logged 40 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Strike

Strike

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Don't Belong Here

We Don't Belong Here

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Patton

Patton

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Greed

Greed

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Great White Silence

The Great White Silence

1924
×
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
Read the review Edit this entry  
05
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Edge of Winter

Edge of Winter

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ear

The Ear

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Thief of Bagdad

The Thief of Bagdad

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In Dubious Battle

In Dubious Battle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Smiling Madame Beudet

The Smiling Madame Beudet

1923
×
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry