trey has logged 21 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Pleasure Garden

The Pleasure Garden

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Butcher

The Butcher

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry