trey has logged 35 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rent

Rent

2019
×
Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shirkers

Shirkers

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry