trey has logged 24 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry