• I'm Thinking of Ending Things

  • Class Action Park

    ★★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★★½

  • Scare Me

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • 6 Underground

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Z

    ★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

  • Spiral

    ★★½

  • Haunt

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • After Midnight

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • I'm Just F*cking with You

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Fyre

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • SockMonster

  • DeadTectives

  • Malevolent

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Greta

    ★★★

  • Two Puddles

    ★★★

  • Suspiria

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Wolfman's Got Nards

    ★★★

  • The Meg

  • Pledge

    ★★★

  • The Witch in the Window

    ★★★½

  • Lifechanger

    ★★

  • Nightmare Cinema

    ★★

  • Boogeyman Pop

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Evil Genius

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Terminal

  • The Bloody Ballad of Squirt Reynolds

  • St. Agatha

  • Perdida

    ★★

  • All the Creatures Were Stirring

    ★★★

  • Christmas Presence

    ½