• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Tax Collector

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Silencing

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Force of Nature

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Brittany Murphy: An ID Mystery

  • Inheritance

    ★★★

  • Dummy

  • A Modern Farewell

  • Lazy Susan

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Klovn the Final

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Yummy

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Noelle

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★½

  • Pigster

    ½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • The Wedding Year

    ★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★

  • Sea Fever

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Rabid

    ★★

  • To Your Last Death

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Itsy Bitsy

    ★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Killers Anonymous

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Daughter of the Wolf

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Changeland

    ★½

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Domino

    ★★

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Unraveling the Mystery: A Big Bang Farewell

  • Cold Blood

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★

  • Swallow

    ★★½