• Squid Game

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★½

  • The Old Ways

    ★★

  • Run

    ★★½

  • Shagbands

    ★★★★★

  • Black Box

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Time

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Blue Story

    ★★★

  • Countdown

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Other Lamb

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½