Peter has logged 85 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Worzel Gummidge: Saucy Nancy

Worzel Gummidge: Saucy Nancy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jack and the Beanstalk: After Ever After

Jack and the Beanstalk: After Ever After

×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Wonderland

Christmas Wonderland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Family

Happy Family

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pets United

Pets United

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
Read the review Edit this entry  
31
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malibu Rescue: The Next Wave

Malibu Rescue: The Next Wave

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Animal Crackers

Animal Crackers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Work It

Work It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Spy

My Spy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gnome Alone

Gnome Alone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Desperados

Desperados

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wet Hot American Summer: First Day of Camp

Wet Hot American Summer: First Day of Camp

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry