Sort by
  • Joker: Folie à Deux

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Missing

    ★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • The Viewing

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Halloween Ends

  • Smile

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Clerks III

    ★★★★★

  • Beast

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Crimes of the Future

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Good Mourning

    ★★★★★

  • Firestarter

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★