Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fast X

Fast X

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Moon Rising

Black Moon Rising

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Renfield

Renfield

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Missing

Missing

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Legend

Legend

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Belly

Belly

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry