Sort by

Trippwith2ps has logged 53 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry