• 365 Days: This Day

    ½

  • The Weekend Away

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Through My Window

    ★★

  • The Pirates: The Last Royal Treasure

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • Rabid

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Happiness

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • My Name

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • House on Wheels: For Rent

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Dune

  • Lovers of the Red Sky

    ★★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Last Mercenary

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • My Amanda

    ★★★

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • A Girl and A Guy

    ½

  • Luca

    ★★★½

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Love or Money

    ★★

  • Tililing

    ½

  • Moxie

    ★★½

  • Crazy About Her

    ★★★★

  • Vincenzo

    ★★★★

  • Paglaki Ko, Gusto Kong Maging Pornstar

    ★★

  • Princess 'Daya'Reese

    ½

  • Mr. Queen

    ★★★★★

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Fan Girl

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • It's Okay to Not Be Okay

    ½

  • Rich in Love

    ★★★

  • The World of the Married

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Mall, The Merrier

    ½

  • Little Women

  • My Girlfriend is a Serial Killer

    ★★½

  • Kalel, 15

    ★★★½

  • Dead Kids

    ★★★½

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★

  • The Girl and the Gun

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★